قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / کتاب / سلامت / دانلود کتاب یوگا سوتره های پتنجلی

دانلود کتاب یوگا سوتره های پتنجلی

در این مطلب کلبه دانش کتاب یوگا سوتره های پتنجلی (چهار فصل رهایی) اثر سوامی ساتیاناندا ساراسواتی را برای شما عزیان قرار داده ایم

یوگا آیین درویشی و یادگار قوم آریایی است که از ایران به هند امده و از آفت زمان محفوظ مانده است.

یوگا سوتره

پژوهندگان سابقه یوگا را اعتقاد بر این است که یوگا پیوند دو فرهنگ هند و آریایی است که در کوره عرفان اسلامی به وسیله عرفای ایرانی ، چون حلاج، شمس ، مولانا،عطار ، خیام،فردوسی و حافظ و… جلای خاصی پیدا کرده است . عرفان اسلامی و یوگا چنان به هم آمیخته اند که تفکیک آنها ا هم مشکل است .

یوگا معرفت است نه ورزش همگانی . یوگا شامل مراحل خودشناسی است که از یاما شروع می شود و به فنا (سامادهی) ختم می گردد. هدف یوگا در انتها جدایی انرژی از ماده است.

شما با مطالعه سوتره های پتنجلی (پدر یوگای هستی) در تشخیص سره از ناسره توانایی حاصل می کنید.

دانلود کتاب یوگا سوتره های پتنجلی

دانلود کتاب یوگا سوتره های پتنجلی

یوگا سوتره ها بوسیله پتنجلی نوشته شده و دارای ۹۹۶ سوتره می باشد سوتره های پتنجلی به عنوان دقیق ترین و عملی ترین متنی است که تاکنون درباره یوگا نوشته شده است. برخی از سوتره ها به مواردی اشاره دارد که در حد تجربه و فهم انسان معمولی نیست این عدم درک به این سبب است که فهم عقلانی مورد توجه نیست.
یک پرتو روحی که یوگای پتنجلی یا هر سیستم دیگری را تمرین می کند، توانایی و بصیرت و درکش به طور تصاعدی افزایش می یابد تا جایی که وجود خود را عمیق تر درک کرده و راه روحی خود را بهتر ادامه می دهد.

مشخصات کتاب یوگا سوتره های پتنجلی

نویسنده:سوامی ساتیاناندا ساراسواتی

مترجم: جلال موسوی نسب (آناندا جیوتی)

تعداد صفحات:۴۰۸ صفحه

نوع فایل:pdf

درباره ی جلال

جلال یاکشی کارشناس مهندسی نرم افزار هستم . برنامه نویسی و مباحث تجارت الکترونیک از علایق همیشگی من بوده و هست و سعی دارم با استفاده از این دانش گامی در جهت بهبود و ترقی بردارم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *