برای سفارش کتاب های نایاب اینجا کلیک نمایید
باستانیتاریخچهتاریخیکتاب های نایاب

دانلود کتاب تاریخ ایران باستان (جلد ۱)

کتاب تاریخ ایران باستان (جلد ۱) اثر ماندگار حسن پیر نیا می باشد . ایران باستان دوره زمانی پیدایش ایران تا ظهور اسلام در ایران است در واقع محققان آنرا از زمان شکل گیری و به قدرت رسیدن ماد ها (اولین پادشاهی نظام یافته ایران) تا زمان سقوط وشکست سلسله ساسانیان به وسیله اعراب می دانند . این بخش از تاریخ ایران زمین همیشه مورد توجه همگان بوده و هست . مجموعه ۳ جلدی تاریخ ایران باستان یا همان تاریخ مفصل ایران کتابی جامع و خواندنی در همین زمینه است که مطالعه آنرا به همه تاریخ دوستان عزیز پیشنهاد می کنیم . کلبه دانشی های گرامی با اشتراک نظرات انتقادات و پیشنهادات خود با ما در بهبود سطح کیفی سایت سهیم شوید .

جلد اول کتاب ازایجاد حکومت مادها در ایران آغاز می‌شود و تا پایان حکومت خشایارشاه هخامنشی را شمال می شود. در این جلد، مشیرالدوله  علاوه بر پرداختن به اوضاع داخلی ایران، اوضاع مناطق دیگر همچون مصر، آشور و بابل و روابط ایران و یونان را هم بررسی کرده است. یکی از مهم‌ترین موضوعات کتاب اول، شیوه قدرت‌گیری کوروش در ایران و جنگ‌های خشایارشاه با یونان است.

بخشی از کتاب :
…آن قسمت بوسفور که سواحلش بحکم داریوش با هم اتصال یافته بود ، در وسط بیزانس و معبدی است ، که در مدخل بوسفور واقع شده . داریوش را پل پسند امد و بسازنده های آن هدایای زیاد داده از هر چیز ده عدد بخشید . قسمتی را از هدایای مذبور ماندرو کل خرج یک پرده نقاشی کرد ،که تمام پل را نشان می داد و می نمود که ،داریوش بر تخت بلندی نشسته و قشون او از پل عبور می کنند . این پرده را او بمعبد هرا داد و آن کتیبه ای داشت بدین مضمون : پس از اتصال بوسفور ، که ماهیهای زیاد دارد ،ماندرو کل این را به هرا بیادگار پل تقدیم کرد . او در ازای این کار تاج افتخار بر سر نهاد و نام اهالی سامس را بلند داشت چه کار او پسند داریوش شاه شد ….

دانلود pdf تاریخ مفصل ایران (جلد۱)

تاریخ ایران باستان (جلد 1)

****************************************************
*مطلب پیشنهادی :
دانلود کتاب بازخوانی تاریخ ایران زمین (جلد پنجم : شاهنشاهی ساسانی )

کتاب بازخوانی تاریخ ایران زمین (جلد پنجم : شاهنشاهی ساسانی ) اثر امیرحسین خنجی است . این بخش از مجموعه بازخوانی تاریخ ایران یا همان تاریخ ایران پیش از اسلام مختص به سلسله درخشان ساسانیان است که توانستند صفحه ای درخشان در تاریخ ایران زمین ثبت کنند .

****************************************************

*مشخصات کتاب :

نام : تاریخ ایران باستان (جلد ۱)
نویسنده : حسن پیر نیا
تعداد صفحات : ۹۹۹
حجم فایل : ۴٫۶۶ مگابایت
نوع فایل : pdf

لینک های دانلود

***** گزارش خرابی یا کپی رایت *****

در صورتی که لینک دانلود خراب است یا شما صاحب اثر هستید و اشتباه کتاب شما در سایت قرار گرفته از طریق تماس با ما به ما اطلاع دهید

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است ازطریق ارسال پیامک به شماره 09365692210 طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.kolbedanesh.com ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جلال

جلال یاکشی کارشناس مهندسی نرم افزار هستم . برنامه نویسی و مباحث تجارت الکترونیک از علایق همیشگی من بوده و هست و سعی دارم با استفاده از این دانش گامی در جهت بهبود و ترقی بردارم.
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن