برای سفارش کتاب های نایاب اینجا کلیک نمایید
تاریخیدانلود کتاب

HAFT KESHVAR

کتاب صور الاقالیم یا هفت کشور کتاب دیگریست در زمینه جغرافیا ، مولف اصلی کتاب ناشناس است اما منوچهر ستوده تصحیح و بازنگری آن را بر عهده داشته است .درباره ارزش کتاب می خوانیم : کتاب حاضر کتابی است در جغرافیا که عجایب عالم نیز در آن شرح داده شده است .تقسیم بندی ربع مسکون آنرا که تا آن زمان می شناختند به اقالیم هفتگانه ، به دو نوع صورت می گرفت . یا اقالیم دایره ای بود ، یعنی ایران زمین در دایره ای در مرکز و شش اقلیم دیگر در اطراف آن بطوریکه هر یک از ایبن دو اثر مماس با دیگری و مماس با دایره مرکزی باشد .یا هفت اقلیم را در ازای عالم نشان می دادند .یعنی از خط استوا چند درجه بالا می آمدند و خطی سراسر عالم می کشیدند .این اقلیم اول بود .سایر اقالیم نیز به نسبتی از خط استوا در طول عالم قرار می گرفت تا به اقلیم هفتم که منطقه مسکون زیر قطب هفت کشور شمالی است می رسید .

اقالیم هفت گانه این کتاب خطی است و مولف از شرق اقلیم اول می گیرد و روبه غرب به شرح آن می پردازد .سپس اقلیم دوم وسوم و سایر اقالیم را شرح می دهد .کتاب جغرافیائی فارسی حدود العالم من المشرق الی المغرب که در سال ۳۷۲ یعنی درست ۳۷۶ سال پیش از این کتاب نوشته شده است همین تقسیم بندی را دارد .
فرق این دو کتاب در آن است که العالم کتابی است که مولف آن پای از حدود مطالب جغرافیایی بیرون نگذاشته است .در صورتیکه مولف هفت کشور به شهر های معظم هر کشوری که می رسد ، شرحی از عجایب و غرایب که پاره ای از آن ها را دیده و بیشتر شنیده است می نویسد .

دانلود PDF کتاب صورالاقالیم یا هفت کشور

صور الاقالیم یا هفت کشور

*******مطلب پیشنهادی*********

دانلود کتاب جغرافیای حافظ ابرو

دربعضی موارد منابع مورد استفاده نویسنده ذکر نشده، ولى از سبک تنظیم مطالب معلوم مى‌شود که وى از آثار مکتب کلاسیک بلخى اصطخرى سود جسته است. وى در کتاب خود پس از توصیف پدیده‌هاى طبیعى جهان اسلام، شرح سرزمین عربستان را آغاز کرده و سپس به شرح ممالک اسلامى پرداخته است که از مغرب آغاز و به بلاد کرمان ختم مى‌شود. 

*************************

*مشخصات کتاب

نام : صورالاقالیم یا هفت کشور
نویسنده : منوچهر ستوده
تعداد صفحات : ۱۰۵
نوع فایل : PDF
حجم فایل : ۱٫۵۶ مگابایت

لینک های دانلود

***** گزارش خرابی یا کپی رایت *****

در صورتی که لینک دانلود خراب است یا شما صاحب اثر هستید و اشتباه کتاب شما در سایت قرار گرفته از طریق تماس با ما به ما اطلاع دهید

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است ازطریق ارسال پیامک به شماره 09365692210 طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.kolbedanesh.com ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جلال

جلال یاکشی کارشناس مهندسی نرم افزار هستم . برنامه نویسی و مباحث تجارت الکترونیک از علایق همیشگی من بوده و هست و سعی دارم با استفاده از این دانش گامی در جهت بهبود و ترقی بردارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن