قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / کتاب / باستانی / دانلود کتاب دنیای گمشده عیلام

دانلود کتاب دنیای گمشده عیلام

در این مطلب کلبه دانش  کتاب دنیای گمشده عیلام (بازسازی یک تمدن گم شده) اثر والتر هینتس را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

تا امرو تنها تاریخ قابل استفاده عیلام <<تاریخ ایران اولبه>> جورج جی کامرون است که در ۱۹۳۶ در شیکاگو چاپ شده ایت ، ولی این تاریخ محدود به تاریخ سیاسی عبلام است . اکنون این کتاب به کمک رنه لابات و نویسنده طبع جدید ” تاریخ اعصار قدیم کمبریج” تکمیل شده است . با وجود این ، این افزوده ها دوران بعد از ۱۰۰۰ ق . م . را نمی پوشاند . و جای نوشته ای که تصویر کاملی از تاریخ و تمدن عیلام را با آخرین اطلاعات به دست بدهد،بنحو تاسف آوری خالی است.

کتاب دنیای گمشده عیلام

دنیای گمشده عیلام

عیلام از قدیمی ترین امپراتوری هاست که در جنوب غربی ایران امروزی شکل گرفته است.
عیلام تقریبا ناشناخته مانده است. عیلام که در جنوب غربی ایران امروزه قرار دارد خیلی به سختی می شود که در مورد آن پژوهش کرد.
پژوهشگر فرانسوی ام جی استیو به تازگی پس از کشف رمز هزاران نقش مهر عیلامی نوشت: عیلام فقط با اکراه ، شدیدا به آشکار کردن اسرار خود رضایت می دهد

این کتاب تاریخی تلاشی است به منظور آنکه برای اولین بار طرح یک قطعه مفقود، عیلام، را در گردونه تاریخ بدست بدهد. نویسنده نه تنها حوادث خارجی را ذکر کرده ، بلکه آنچه را امروز از تمدن عیلام می فهمیم: زبان نوشتار ،مذقب و قانون ، و هنر آن  را ، شرح داده ایم. طبعا مطالب بسیار یادی ، هم به سبب منابع نامناسب و هم به دلیل مشکل عظیم زبانی آنان نا متقین می ماند.
عیلام یا به صورت جدیدتر، ایلام، نام یک تمدن در منطقه‌ای است که بخش بزرگی در جنوب غربی فلات ایران را در پایان هزارهٔ سوم قبل از میلاد در بر می‌گرفت ولی در دورهٔ هخامنشیان به منطقه جغرافیایی سوزیانا شوش (Susa) تقلیل یافت.

امروز هر فرد تحصیلکرده‌ای در مورد سومر و آکاد اطلاعی دارد، راجع به حتی‌ها و آسوری‌ها، مادها و پارس‌ها مطلبی شنیده است. اما عیلام تقریبا ناشناخته مانده است.
با این وجود، عیلامیان، در میان مردم خاور نزدیک، فرهنگی برجسته و تاریخی داشتند که بیشتر از دو هزار سال را در بر می‌گیرد. عیلام – که امروز در جنوب غرب ایران قرار دارد – به سختی تن به پژوهش می‌دهد، همچنانکه پژوهشگر فرانسوی ام. ج. استیو اخیرا پس از کشف رمز هزاران نقش مهر عیلامی نوشت: «عیلام فقط با اکراه شدیدا به آشکار کردن اسرار خود رضایت می‌دهد». آخرین، اما نه کم‌اهمیت‌ترین، امر اینکه زبان عیلام، که یکی از ظریف‌ترین زبان‌هایی است که پژوهشگران شناخته‌اند، به سختی در مقابل کشف شدن رمزش مقاومت می‌کند.

کتاب دنیای گمشده عیلام

نام: دنیای گمشده عیلام
نویسنده: والتر هینتس
مترجم:فیروز فیروزنیا
زبان کتاب: فارسی
فرمت: PDF
تعداد صفحات: ۲۱۶ صفحه
حجم فایل: ۷٫۵ مگابایت

درباره ی جلال

جلال یاکشی کارشناس مهندسی نرم افزار هستم . برنامه نویسی و مباحث تجارت الکترونیک از علایق همیشگی من بوده و هست و سعی دارم با استفاده از این دانش گامی در جهت بهبود و ترقی بردارم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *