آموزشآموزش های عمومیاخبارعمومیکامپیوتر و وبکتابنرم افزارهای تخصصینرم افزارهای کاربردی

BTS چیست؟

BTS چیست؟
امروزه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از تلفن‌های سلول (همراه) استفاده می‌کنند. در واقع تلفن‌های همراه نوع پیشرفته رادیو تلفن‌های دهه ۱۸۸۰ هستند که در آن زمان روی خودروها نصب و استفاده می‌شد. این سامانه دارای یک یا چند دکل آنتن مرکزی برای هر شهر بود و هر دکل می‌توانست تا ۲۵ کانال ارتباطی را تا شعاع ۴۰ الی ۵۰ مایل پوشش دهد اما به علت محدودیت کانال‌های ارتباطی امکان مشترک شدن برای همه وجود نداشت. تلفن همراه سامانه‌ای سلولی است است زیرامناطق تحت پوشش آن به سلول های تقریبا ۶گوش(۶ضلعی) تقسیمبندی می شود. بدین ترتیب کل فضای مورد نظرتحت پوشش سلول‌های مختلف قرار می‌گیرند. درمرکز هر سلول یک دکل آنتن به نام BTS نصب می‌شود و بر حسب ظرفیت هر سلول تعداد مشترکان تغییر می‌کند.

درحقیقت بی تی اس همان فرستنده و گیرندههای کوچکی هستند که در نقاط مختلف شهر نصب میشوند و به کمک آنها مشترکین آنتندهی میشوند برای داشتن یک لینک باید فرستنده بی تی اس را هم فرکانس با گیرنده گوشی و گیرنده بی تی اس را هم فرکانس با فرستنده گوشی تنظیم کرد.

هدف از راه اندازی ایستگاه‌های بی تی اس دو مورد است:
  • تامین پوشش رادیویی(بیشتر در جاده ها و یا نقاطی که سیگنال ضعیف هست)
  • تامین نیازهای ترافیکی
 نحوه نصب آنتنهای BTS
برای نصب آنتنهای بی تی اس فواصل معینی در نظر گرفته میشوداین فواصل براساس قواعد خاصی تعیین میشوند که از جمله آنها میتوان به ظرفیت آنتن منصوبه، تعداد مشترکین موجود در هر منطقه و کاهش تشعشات آنتن اشاره کرد نزدیک بودن آنتنهای بی تی اس باعث کاهش تشعشات میشود به طوریکه در طی یک مسیر چند آنتن بی تی اس برای پوشش دهی نصب میشودتعداد آنتنهای بی تی اس معمولا در مناطقی که استفاده از تلفن همراه بیشتر است زیاد میشود مثلا در شهرهای بزرگ تعداد آنتنهای بی تی اس بیشتر از مناطق دیگر است.
انواع BTS:   
:MICRO BTS
قابل استفاده در نقاط مسکونی و تجاری
برد: ۵۰۰ متر
:INSIDE CITY BTS
:OUTSIDE BTS
قابل استفاده در خارج شهر
برد: ۳۵ کیلومتر
وظایف BTS به طور مختصر:
رمزنگاریپنهان نمودنمالتی پلکسمدولاسیون سیکنالهای ارسالی و دریافتی
برای آنتنRF  تهیه سیگنال
MS  همزمانی سیگنال و زمان به
تخصیص فرکانس به موبایل
MS آنالایز و اندازه گیری سیگنال های دریافتی از
بررسی امواج BTS بروی انسان:
استفاده تلفن همراه بسیاری از مشکلات را برطرف کرده و به هر کاربری این امکان را می دهد که با دورترین نقاط ممکن نیز ارتباط برقرار کنداما نکته مهم در این میان که شاید از دید بسیاری مخفی مانده است، توجه به این نکته است که هر تکنولوژی در کنارمزایای بی شمارخود دارای معایبی نیز هست. معایبی که شاید روشن شدن آن باعث شود ازاین تکنولوژی ها بشکل بهینه استفاده شود آنتن های بی تی اس به هیچ وجه ضرر و زیانی برای مردم ندارند، چرا که این آنتنها معمولا در بالای ساختمانها و به گونهای نصب میشوند که شدت امواج الکترومغناطیسی ساطع شده از آنها در سطح زمین بسیار پایین تر از حد مجاز باشد تا هیچ گونه خطری را برای افراد به وجود نیاورد.

 

 سیر تکاملی BTSهای شرکت نوکیا:
G2 (سنگین – مشکل کابل کشی)
INTRA TALK (داس)
TALK FAMILY (تحت ویندوز)
ULTRA SITE (تنظیم خودکار تجهیزات)
قوامین خوشه‌بندی BTSها:
فرکانس داخل هر سکتور بایستی با یکدیگر ۳ فرکانس اختلاف داشته باشند.
فرکانس‌های سکتورهای مجاور داخل یک سلول بایستی با هم ۲ فرکانس اختلاف داشته باشند.
فرکانس‌های سلول‌های مجاور بایستی با یکدیگر یک اختلاف داشته باشند
نتیجه گیری نهایی:
با توجه به اطلاعات فوق، شرایط نصب و بهرهبرداری از آنتنهای بی تی اس در ایران، به گونهای است که در شرایط فعلی بر مبنای اطلاعات تایید شده توسط مجامع علمی جهانی، مردم میتوانند بدون نگرانی، ازاین فناوری سودمند دربرقراری ارتباطات بهرهمند باشند. ضمنا سازمان انرژی اتمی ایران (مرکز نظام ایمنی هسته ایامورحفاظت در برابراشعه) به طور مستمر، بر عملکرد اپراتورهای تلفن همراه نظارت دارد تا اطمینان حاصل گردد که همواره شدت میدان‌های الکترومغناطیسی ناشی از نصب آنتنهای فوق، در محلهای کار و زندگی مردم، با استانداردهای مربوطه مطابقت دارد.گردآوری: مهندس مرتضی عباسی – مهندس محمد ذوالفقارزاده

لینک های دانلود

***** گزارش خرابی یا کپی رایت *****

در صورتی که لینک دانلود خراب است یا شما صاحب اثر هستید و اشتباه کتاب شما در سایت قرار گرفته از طریق تماس با ما به ما اطلاع دهید

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است ازطریق ارسال پیامک به شماره 09365692210 طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.kolbedanesh.com ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جلال

جلال یاکشی کارشناس مهندسی نرم افزار هستم . برنامه نویسی و مباحث تجارت الکترونیک از علایق همیشگی من بوده و هست و سعی دارم با استفاده از این دانش گامی در جهت بهبود و ترقی بردارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن