قالب وردپرس درنا توس
خانه / کامپیوتر و وب / آموزش / فیلترینگ خانگی آی نت -I net

فیلترینگ خانگی آی نت -I net

 • استفاده بچه ها از کامپیوتر همواره باعث نگرانی والدین می باشد زیرا کامپیوتر همان قدر که دارای جنبه های مثبت و خوب می باشد ، به همان اندازه نیز می تواند برای کاربران خود دارای جنبه های منفی نیز باشد. به خصوص که امروزه با ورود هر کامپیوتر به یک خانه دسترسی به اینترنت هم برای کاربران و بچه ها به راحتی ممکن می شود. بسیاری از والدین از استفاده فرزندان خود از اینترنت ابراز نگرانی می کنند و همگی در ترس از ضررهای آن تاکید می کنند. جدا از این مشکلات استفاده بیش از اندازه کامپیوتر نیز خود دردسرساز می باشد. بسیاری از والدین نگران این موضوع هستند که استفاده بیش از اندازه فرزندانشان از کامپیوتر موجب عقب ماند آنها از دیگر فعالیت ها و درس می شود. به همین دلایل تمامی والدین به دنبال راه حل هایی برای رفع این معضل می باشند و شرکت های نرم افزاری بهترین راه حل های این موضوع هستند. شرکت های مختلف تولید کننده نرم افزارها برای رفع این نیاز والدین اقدام به ساخت نرم افزارهای کنترل کودکان نمودند. به کمک این نرم افزار ها والدین می توانند بر امور انجام شده برای کودکان نظرات

دقیقی داشته باشند .یکی از این نرم افزار ها I net می­باشد که امکانات کنترل فرزندان از راه دور را داراست. با استفاده از این نرم افزار می توان از تمامی فعالیت های فرزندان در هنگام استفاده از رایانه و اینترنت مطلع شد. و حتی میزان دسترسی را برای فرزندان مشخص کرد و این دسترسی ها را محدود نمود.

راهنمای نصب:
مراحل نصب این نرم افزار پیچیدگی خاصی ندارد. بعد از اجرای نرم افزار و انتخاب مراحل اولیه باید یک توافق نامه نرم افزار  را تایید نمود. در یکی از مراحل نصب باید یک پسورد مناسب جهت کار با این نرم افزار انتخاب نمود. در مرحله ای دیگر مسیر مورد نظر جهت نصب نرم افزار را انتخاب کنید. اگر می خواهید آیکون برنامه بر روی دسکتاپ ظاهر شود باید گزینه create a desktop icon را فعال نمایید. سایر مراحل نصب را به صورت معمولی انجام دهید.

استفاده از نرم افزار:
بعد از اینکه نرم افزار  را اجرا کردید محیط برنامه را مشاهده می کنید که دارای بخشهای:

 • Setting
 • View log
 • Disable internet
 • Schedule
 • Daily qoutas
 • Set timer

می باشد.
در ابتدای کار با نرم افزار در قسمت setting رمز عبور دلخواه خود را انتخاب نمایید. برای اولین بار باید پسورد مورد نظر خود را به نرم افزار بدهید. از اینجا به بعد هر بار که نرم افزار از شما تقاضای پسورد کرد از پسوردی که خود انتخاب کرده اید استفاده نمایید.
پس از ورود به بخش setting با پنجره ای که دارای شش تب با عناوین:

 • Password
 • Option
 • Allowed programs
 • Allowed services
 • Allowed sites
 • Allowed ips

مواجه خواهید شد. برای اولین بار پس از نصب، پسوردی را که در مرحله­ی قبل تایپ کردید در فیلد های مربوطه وارد کرده و گزینهok  را کلیک کنید. در مواقع دیگر تنها زمانی که قصد تعویض پسورد داشتید از این گزینه استفاده نمایید.

توضیح برخی از گزینه های option:
Display inet protector tray icon)): این گزینه نمایش یا عدم نمایش آیکون برنامه را در نوار وظیفه تعیین می­کند.
Block changes to system time)): این نرم افزار توانایی آن را دارد که به تنظیم قبلی اتصال به اینترنت را در ساعاتی از روز محدود و یا آزاد کند. لذا در صورتی که این گزینه فعال باشد، کاربری که از رایانه استفاده می­کند، قادر به تغییر دادن ساعت ویندوز برای گمراه کردن نرم افزار و استفاده از اینترنت بدون نظارت نصب کننده­ی نرم افزار، نخواهد بود.
Always disable internet on startup)): این گزینه باعث می شود زمانی که ویندوز اجرا می شو، به طور اتوماتیک اینترنت غیر قابل دسترسی باشد یا امکان شماره گیری از طریق مودم نباشد.
در قسمت allowed programs می توانید برنامه هایی را که اجازه ی دسترسی به اینترنت را دارند اضافه نمایید. مانند برنامه های چت یا نرم افزارهای کار با پست الکترونیک. با استفاده از گزینهadd این نرم افزار را اضافه کرده و با گزینه remove برنامه های اضافه شده ی قبلی را حذف می کنید.
در قسمت allowed services شما می توانید سرویس های مختلف اینترنتی را که نمی خواهید نرم افزار آن ها را block کرده و اجازه کار را از آن ها بگیرد. فعال کنید.
در قسمت  allowed sitesمی توانید سایت هایی را که کاربر شما تنها حق استفاده از انها را دارد، اضافه کنید. برای این کار بر روی گزینه ی add کلیک کرده و آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید. بدیهی است برای حذف آدرس ها، از گزینه ی remove استفاده می شود.
گزینه ی schedule درپنجره ی اصلی نرم افزار در این گزینه هر یک از کاربران کامپیوتر را که از قبل در ویندوز خود تعریف کرده اید به صورتtab مشاهده می کنید. در این قسمت شما توانایی این را دارید که ساعات دسترسی هر یک از کاربران در تمام ساعات روز و هفته را محدود کنید. بر روی هر کدام از خانه های سفید که نشان دهنده ی یک ساعت از یکی از روز های هفته است، کلیک کنید.خانه به رنگ آبی در می آید و این بدان معناست که کاربر در روز و ساعت مورد نظر حق دسترسی به اینترنت را ندارد.
گزینه daily qoutas در پنجره ی اصلی این نرم افزار دراین گزینه هم، هر یک از کاربران کامپیوتر را که از قبل در ویندوز خود تعریف کرده اید به صورت تب مشاهده می کنید. در این قسمت شما توانایی این کار را دارید که میزان ساعات استفاده ی هر کاربر فارغ از این که در چه ساعاتی از شبانه روز باشد را تعیین کنید.
در هنگام استفاده ی هر کاربر از اینترنت، نواری به شکل نوار ابزار بر روی نوار وظیفه قرار می گیرد و میزان ساعات باقی مانده از دسترسی کاربر در طول روز را نشان می دهد.
گزینه set timer در پنجره ی اصلی نرم افزار این گزینه هم یکی دیگر از راه های محدود کردن دسترسی به اینترنت است. با استفاده از این گزینه می توان تعیین کرد بعد از چند ساعت و چند دقیقه از اتصال کاربر به اینترنت، ارتباط او با اینترنت قطع گردد.
گزینه یview log در پنجره ی اصلی نرم افزار، این گزینه گزارش کاملی از فعالیت های هر کاربر را که نرم افزار ثبت کرده، نمایش می دهد.
پس از انجام تمامی تنظیمات در بخش settings باید نرم افزار را فعال و دسترسی به اینترنت را محدود کنید. بنابراین بر روی گزینه disable internet کلیک کنید. از این به بعد دسترسی کاربر به اینترنت تنها محدود به نرم افزار ها، سایت ها و سرویس هایی است که شما در بخش settings تعریف کرده اید. در هنگام فعال کردن گزینه یdisable internet پنجره ای به شکل زیر نمایان می شود که از شما می خواهد فعال کردن آن را تایید کنید.
زمانی که نرم افزار فعال است و دسترسی به اینترنت محدود است آیکون نرم افزار در نوار وظیفه ظاهر می شود و پیغامی مبنی بر محدود شدن دسترسی به اینترنت نمایان می گردد.
برای فعال کردن مجدد اینترنت و برداشتن محدودیت از دسترسی به آن لازم است مجدداَ در پنجره ی اصلی نرم افزار بر روی گزینه ی  enable internet کلیک کنید.
در این مرحله پنجره ای باز می شود که درخواست پسورد می کند. با تایپ پسورد و کلیک بر روی دکمه ی enable internet دسترسی آزاد به اینترنت مجدداً فعال می گردد.

فیلترینگ خانگی آی نت

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

 • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
 • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
 • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
 • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
 • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.kolbedanesh.com ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
 • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

درباره ی جلال

جلال یاکشی کارشناس مهندسی نرم افزار هستم . برنامه نویسی و مباحث تجارت الکترونیک از علایق همیشگی من بوده و هست و سعی دارم با استفاده از این دانش گامی در جهت بهبود و ترقی بردارم.

مطلب پیشنهادی

لپتاپ مخصوص بازی EVO17-S اوریجین وارد بازار شد

در روز چهارشنبه شاهد رونمایی از لپتاپ مخصوص بازی EON15-S از سوی اوریجین بودیم. اما در کنار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم خانگی بانه فروش