قالب وردپرس درنا توس
خانه / کامپیوتر و وب / آموزش / تشخیص اتوماتیک چیست؟

تشخیص اتوماتیک چیست؟

تشخیص اتوماتیک یا به اصطلاح ID  عبارتست از یک تکنولوژی که به ماشین این قابلیت را می دهد که اشیا را شناسایی کند.تشخیص اتوماتیک اغلب با دستگاه ضبط خودکار همراه است. شرکت ها قصد به وسیله آن اقلام را شناسایی و اطلاعات مربوط به آن را کسب کنند و به وسیله کامپیوتر اطلاعات مورد نظر را بدون نیاز به کارمند بدست آورند. اهداف این سیستم ها افزایش بهره وری، کاهش خطا های ورود داده و استفاده نکدن از کارمند برای کاهش هزینه ها. تکنولوژی های دیگری نیز هستند که برای تشخیص هویت به کار می روند که این خدمات عبارتند از بارکد، کارت های هوشمند، تشخیص صدا ، برخی فناوری های بیومتریک ( اسکن شبکیه و امثال آن ) ، تشخیص کاراکتر نوری ، و شناسایی فرکانس رادیویی

RFID  چیست؟
شناسایی توسط فرکانس رادیویی  یا  RFID یک اصطلاح عمومی برای  یک تکنولوژی می باشد که  با استفاده از امواج رادیویی به صورت خودکار افراد یا اشیاء را شناسایی می کند. چندین روش شناسایی موجود می باشد اما متداول ترین که در فروشگاه ها برای تشخیص افراد یا اشیا استفاده می شود شماره سریال  می باشد و شاید اطلاعات دیگر درون چیپی که به آنتن متصل است قرار دارد که جمعا به چیپ و آنتن آن ترانسپوندر RFID و یا تگ RFID می گویند. تراشه توسط آنتن اطلاعات شناسایی به یک reader انتقال می دهد سپس reader امواج رادیویی را که دریافت کرده است به اطلاعات دیجیتالی تبدیل می کند و سپس آن را برای استفاده به کامپیوتر انتقال می دهد.

سیستم  RFID چگونه کار می کند؟
این سیتم شامل یک تراشه و آنتن است و یک reader و جستجو کننده. در ابتدreader امواجی را متصاعد می کند .تگ  RFID برای گرفتن این امواج خود را تنظیم و هماهنگ می کند.پس از گرفتن این امواج و تبدیل کردن آن مقدار توانی که تراشه احتیاج دارد را تامین می کند.تراشه پس تبدیل تا مین نیرو لازم امواج را به  reader می فرستد و reader آن امواج را تبدیل به داده های دیجیتالی می کند.

آیا امواج  RFID هیچ خطری به دنبال ندارد؟
این امواج دارا برد کوتاهی هستند و این امواج از امواج رادیو ماشین خطرناک تر نیست.

چرا  RFID بهتر از  بار کد  می باشد؟
RFID  لزوما “بهتر” از بارکد نیست . این دو هر کدام فن آوری و  برنامه های مختلف هستند ، که گاهی با عث تداخل با یکدیگر می شوند.تفاوت بزرگ این دو فناوری نحوه خواندن اطلاعات اشیا است. اسکنر باید  بارکد را ببیند تا آن را بخواند به این معنی که افراد معمولا باید reader  را به طرف آن قرار دهند تا آن را بخواند. در حالی که  RFID نیازی به دیدن چیزی را ندارد.reader  تا زمانی که    تگ  RFID در محدودهی آن باشد می تواندآن را بخواند. بارکد ها همچنین دارای چندین کمبود نیز هستند. اگر برچسب پاره یا کثیف شود هیچ راهی برای اسکن وجود ندارد. بار کد های استاندارد تنها برای شناسایی سازنده و نوع محصول کاربرد دارد و منحصر به فرد نمی باشد به عنوان مثال بارکدی که برروی کارتن شیر قرار می دهند مشخص نمی کند که تاریخ انقضا آن گذشته یا خیر

آیا  RFID جایگزین  بارکد می باشد؟
نمی توان گفت جایگزین بارکد می باشد .بارکد ارزان و برای کارهای معینی موثرمی باشد و به احتمال زیاد این دو تکنولوژی چندین سال آینده در کنار یکدیگر عمل می کنند.

آیا  RFID تکنولوژی جدیدی است؟
این تکنولوژی در سال  ۱۹۷۰ معرفی شده است اما با این حال گران و برای نرم افزار های تجاری محدودیتی دارد.اما اگر بتوانیم   تگ  RFID را به اندازه کافی ارزان بسازیم می توانیم تعدادی از مشکلات که وابسته به بارکد هستند رفع کنیم. امواج رادیویی می تواند از نا فلزات عبور کند بنا براین می توان برای دوام بیشتر و محافظت در شرایط اب و هوایی آن را به درون یک بسته یا روکشی قرار دهیم .چیپی که در تگ  RFID تعبیه شده است می تواد شماره سریال هر شرکت در سرتاسر جهان ذخیره کند.

اگر بر روی RFID تحقیقات زیادی شده است و چرا همه شرکت ها از آن استفاده نمی کنند؟
تعدادی از شرکت ها برای استفاده از مزایای  RFID بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند.معمولا سرمایه گذاری بر روی سیستم هایی است که مختص آن شرکت می باشد و به صورت انفرادی عمل می کنند. چونکه  RFID به صورت اختصاصی استفاده می شود بنابراین اگر یک شرکت از  تگ  RFID در محصولات خود استفاده کند ،شرکت دیگر نمی تواند آن را بخواند مگر هر دو شرکت از یک تولید کننده سیستم  RFID استفاده کنند.

آیا نبود استاندارد تنها دلیل افزایش نیافتن  RFID  است؟
مشکل دیگری هزینه های بالاست.RFID reader  نوعا برابر ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر می باشد. شرکت ها برای پوشش دادن تمامی کارخانه ها،بنک داری ها و مغازه ها به هزاران reader نیاز دارند.تگ های RFID  نیز گران قیمت هستند ۲۰ سنت یا بیشتر که ساخت آن برای شناسایی میلیون ها اقلام که ارزان هستند عملی نمی باشد.

 چه تفاوتی بین فرکانس های پایین ،بالا و خیلی بالا می باشد؟
از آن جایی که امواج رادیویی دارای فرکانس متفاوتی هستند در کانال های متفاوت شنیده می شوند.تگ  RFIDوreader  باید برای ارتباط از فرکانس مشابهی استفاده کنند. سیستم هایRFID  از فرکانس ها یمتفاوتی استفاده می کنند اما معمولا در فرکانس پایین ۱۲۵ KHz ،فرکانس بالا MHz13.56و فرکانس خیلی بالا یا  UHF(850-900 MHZ).  ماکرویو  GHz2.45 نیز در تعدادی از نرم افزار ها کاربرد دارد. امواج رادیویی از فرکانسی به فرکانس دیگر حرکت می کند و شما باید فرکانس مورد نظر یک نرم افزار را انتخاب کنید.

از کجا بدانیم کدام فرکانس را برای کار خود انتخاب کنیم؟
فرکانس های مختلف دارای مشخصه های متفاوتی هستند که هر کدام برای کاربردی مفید هستند.به عنوان مثال امواج فرکانس پایین ارزان تر از فرکانس های بالا تر می باشند و از توان کمتری استفاده نموده و از اجسام نافلز عبور می کنند. این امواج برای کالاهایی مانند میوه مفید است. فرکانس  UHF بهتر هستند و دارای سرعت انتقال بیشتری هستند اما  دارای مصرف توان زیادی است و از اجسامی عبور نمی کند و چون به صورت مستقیم سیر می کند نیاز است که بین  تگ و reader شیی نباید باشد.uhf  برای اسکن جعبه محصولات که درون انبار ها قرار می گیرد مفید می باشد . شاید بهتر باشد که با توجه به محصول خود از متخصصی مشاوره بگیریم آن می تواند در انتخاب فرکانس به ما کمک کند.

آیا تمامی کشور ها از فرکانس پایین و بالای ثابتی استفاده می کنند؟
بیشتر کشور ها فرکانس ۱۲۵ KHz و KHz 134 برای فرکانس پایین استفاده می کنند و از فرکانسMHz  ۱۳٫۵۶  برای فرکانس بالا استفاده می کنند. اما سیستم های RFID UHF تنها حدود اواسط ۱۹۹۰s بوده است زیرا که کشور ها موافق استفاده RFID  از فرکانس  UHF نیستند. اروپا از فرکانس ۸۶۸ MHz و امریکا از فرکانس ۹۱۵ MHz برای  UHF استفاده می کنند.اخیرا ژاپن اجازه ی هیچ نوع استفاده از   فرکانس  UHF برای  RFIDرا نمی دهد .اما به دنبال باز کردن فرکانس ۹۶۰MHz برای  RFID هستند. تعدادی از ابزارها از فرکانس  UHF  استفاده می کنند اما دولت ها درنظر دارند از فرکانس ثابتی از فرکانس  UHF برای  RFID استفاده کنند. دولت ها همچنین در نظر دارند تا قدرت reader  را تنظیم کنند تا با دیگر ابزار ها در تداخل نباشند.تعدادی از گروه ها مانند Global Commerce Initiative   سعی در تشویق کردن کشور ها برای به توافق رسیدن به یک فرکانس ثابت هستند. شرکت های که در حال تولید  reader  و تگ هستند سعی در تولید محصول که بتواند با فرکانس های متفاوت کار کند.

تشخیص اتوماتیک چیست؟

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.kolbedanesh.com ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

درباره ی جلال

جلال یاکشی کارشناس مهندسی نرم افزار هستم . برنامه نویسی و مباحث تجارت الکترونیک از علایق همیشگی من بوده و هست و سعی دارم با استفاده از این دانش گامی در جهت بهبود و ترقی بردارم.

مطلب پیشنهادی

ipconfig - Kolbedanesh.com

ابزار آی پی کانفیگ در ویندوز چیست و چه کاربردهایی دارد…

  برخلاف تصور عامه، ipconfig تنها یک دستور CMD نیست و در واقع یک ابزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم خانگی بانه فروش