کتاب

الگوریتمی که عملگر تقسیم را با عملگر تفریق شبیه سازی می کند

  الگوریتمی که عملگر تقسیم را با عملگر تفریق شبیه سازی می کند

مسئله:

این الگوریتم دو عدد از ورودی خوانده اولی را تقسیم بر دومی کرده بطوریکه از عملگر تفریق بجای عملگر تقسیم استفاده میکند و همچنین خارج قسمت و باقیمانده را در خروجی نمایش دهد، با این فرض که عدد اول بزرگتر از عدد دوم می باشد:

توضیح:  برای حل این الگوریتم باید از طریق حلقه عدد اول را از عدد دوم آنقدر کم کنیم تا زمانی که عدد اول کوچکتر از عدد دوم باشد به ازای هر بار کم کردن، یک واحد به شمارنده اضافه می شود. شمارنده در حکم خارج قسمت خواهد بود و آخرین مقداری که عدد اول از عدد دوم کم می شود در حکم باقیمانده خواهد بود!!!

جواب:

جواب:

۱-     شروع

۲-     دو متغییر x و y را  از ورودی دریافت کن

۳-     عدد ۱ را به متغییر j نسبت بده این متغییر به عنوان خارج قسمت میباشد

۴-     اگر مقدار متغییر x بزرگتر از y  باشد برو به مرحله ۹

۵-     در غیر اینصورت برو به مرحله ۶

۶-     مقدار متغییر x از مقدار متغییر y کم کن و نتیجه را در متغییر x قرار بده

۷-     یک واحد به متغییر j اضافه کن

۸-     برو به مرحله ۴

۹-     مقدار j را چاپ کن و مقدار x را چاپ کن

۱۰-  پایان

لینک های دانلود

***** گزارش خرابی یا کپی رایت *****

در صورتی که لینک دانلود خراب است یا شما صاحب اثر هستید و اشتباه کتاب شما در سایت قرار گرفته از طریق تماس با ما به ما اطلاع دهید

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است ازطریق ارسال پیامک به شماره 09365692210 طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.kolbedanesh.com ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جلال

جلال یاکشی کارشناس مهندسی نرم افزار هستم . برنامه نویسی و مباحث تجارت الکترونیک از علایق همیشگی من بوده و هست و سعی دارم با استفاده از این دانش گامی در جهت بهبود و ترقی بردارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن